Kövess minket

Sport

Ilyen kevés pontot még soha nem dobtak egy negyed alatt az NBA rájátszásában, mint tegnap a Boston

Hét, azaz 7 pontot sikerült összeszorgoskodniuk a Celtic játékosainak az első tizenkét percben.

Megosztva

Kedd este másodjára csapott össze a Boston és az Atlanta csapata az NBA rájátszásnak első fordulójában. A bemelegítésig, úgy tűnt, hogy ez a mérkőzés sem különbözik majd a többitől az NBA idei szezonjából.

Ez azonban már a rájátszás, és a szebb napokat is megélt Boston Celtic olyan teljesítményt nyújtott az első negyedben, ami a maga nemében egyedülálló. Egészen pontosan egyedülállóan rossz. Valószínűleg nem csak a nézők, hanem a Hawks játékosai sem hittek a szemüknek a Celtic pocsék játékát látván.

De, mi is történt valójában? Semmi. Mármint, semmit nem tudtak bedobni a zöldek játékosai. 23 mezőnykísérletükből mindössze három volt sikeres. Triplát pedig egyet sem szereztek…Ez pedig összesen hét pontra volt elég tizenkét perc alatt! Ami negatív rekord az NBA történetében. Előfordult már, hogy ennél kevesebb pontot dobjon egy csapat, de a rájátszásban még soha. Sőt, a támadóidő, 1954-es beveztése óta, egy meccsen sem történt még ilyen skandallum!

Ebben a videóban láthatjuk, hogy mi, vagyis mi nem történt a pályán az első negyedben:

[vembed youtube=”SkJWotQa0-k” ]
A mérkőzést egyébként az Atlanta nyerte 89-72-re, és így már 2-0 vezet a párharcban.

Volt azonban még egy olyan teljesítmény ezen a mérkőzésen, amire eddig csak egyszer volt példa az NBA történelmében. A Hawks csapata összesen tizenöt blokkal keserítette a Celtic szurkolóit és játékosait, amivel beállították ennek a kategóriának a rekordját a ligában.