Kövess minket

Aztaa

Gitárért annyit még nem adtak árverésen, mint amin Kurt Cobain játszott az MTV Unplugged koncerten

Rekordot döntött Kurt akusztikus gitárja, amelynek tokjában állítólag a heroinját is tartotta.

Megosztva

Forrás:

Rekordáron, az előrejelzett 1 millió dollár helyett 6 millió dollárért (kb. 1 milliárd 825 millió forint) kelt el a Nirvana volt énekesének, Kurt Cobainnek azon gitárja, melyen a legendás MTV Unplugged koncertjükön játszott.

Ezzel az 1959-es Martin D-18E típusú hangszer a világ legdrágább gitárjává lépett elő, soha ennyit nem adtak még korábban egy gitárért. A korábbi rekorder a Pink Floyd zenészének, David Gilmour-nak a fekete Fender Stratocastere volt, amiért 3,9 millió dollárt fizettek érte egy New York-i aukción, 2019-ben.

A Julien’s Aukciósház által értékesített hangszerre összesen 7 licit érkezett, végül Peter Freedman, a RØDE Microphones alapítója vihette haza a gitárt. A licit részét képezte még a gitár eredeti ütött-kopott, Kurt által díszített tokja is, benne egy velúrbőr kis táskával. A Nirvana frontembere állítólag abban tárolta a heroint, amelynek élete utolsó éveiben már rabja volt. Szintén az új tulajé több félig használt pengető is.

[instagram]CBrEyF_JVQD[/instagram]

(Dazed, MTI)

Kattints a kommentekért

Írd le a véleményed

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés