Keresés
  • Főoldal
  • Aztaaa!
  • Gitárért annyit még nem adtak árverésen, mint amin Kurt Cobain játszott az MTV Unplugged koncerten

Gitárért annyit még nem adtak árverésen, mint amin Kurt Cobain játszott az MTV Unplugged koncerten

Offmedia- 2020.06.22. 20:36
Rekordot döntött Kurt akusztikus gitárja, amelynek tokjában állítólag a heroinját is tartotta.
Rekordáron, az előrejelzett 1 millió dollár helyett 6 millió dollárért (kb. 1 milliárd 825 millió forint) kelt el a Nirvana volt énekesének, Kurt Cobainnek azon gitárja, melyen a legendás MTV Unplugged koncertjükön játszott.

Ezzel az 1959-es Martin D-18E típusú hangszer a világ legdrágább gitárjává lépett elő, soha ennyit nem adtak még korábban egy gitárért. A korábbi rekorder a Pink Floyd zenészének, David Gilmour-nak a fekete Fender Stratocastere volt, amiért 3,9 millió dollárt fizettek érte egy New York-i aukción, 2019-ben.

A Julien’s Aukciósház által értékesített hangszerre összesen 7 licit érkezett, végül Peter Freedman, a RØDE Microphones alapítója vihette haza a gitárt. A licit részét képezte még a gitár eredeti ütött-kopott, Kurt által díszített tokja is, benne egy velúrbőr kis táskával. A Nirvana frontembere állítólag abban tárolta a heroint, amelynek élete utolsó éveiben már rabja volt. Szintén az új tulajé több félig használt pengető is.

(Dazed, MTI)

Hozzászólások

Érdekes lehet