Kövess minket

Hiphop

Ismét kitolták Lil Durk tárgyalását, még nem állhat bíróság elé

Megosztva

A Lil Durk ellen folyó, bérgyilkosság megszervezésének vádjával kapcsolatos szövetségi perét ismét elhalasztották, annak ellenére, hogy az előadó jogi csapata már nagyon nem szeretett volna további csúszást – számolt be a Billboard.

A legfrissebb bírósági döntés értelmében a tárgyalás új kezdőidőpontja 2026. augusztus 25., vagyis az eredetileg áprilisra kitűzött dátumhoz képest több hónappal később indulhat el az eljárás. A halasztás hátterében elsősorban a több vádlottat érintő ügy bonyolultsága áll, valamint az a kérdés, hogy a rapper három feltételezett társa külön eljárásban szeretné-e folytatni a saját ügyét.

A chicagói előadót azzal vádolják a hatóságok, hogy 2022-ben pénzt fizetett egy támadás megszervezéséért, amelynek célpontja a rivális rapper, Quando Rondo lett volna. A vád szerint az akció során azonban nem ő, hanem az unokatestvére, Lul Pab vesztette életét. Lil Durk 2024 októbere óta van őrizetben, miután amerikai marsallok Miamiban letartóztatták, és azóta is börtönben várja a tárgyalást.

Kattints a kommentekért

Írd le a véleményed

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hirdetés
Hirdetés

Facebook