Kövess minket

Aztaa

Az orvosi kannabiszért gyűjtenek aláírásokat Magyarországon, már összejött közel 25 ezer

Megosztva

A Legalizálj Egyesület petíciót indított annak érdekében, hogy Magyarországon is megszűnjenek az orvosi kannabisz alkalmazását akadályozó jogi korlátozások. A kezdeményezésben arra kérik az országgyűlési képviselőket, hogy a WHO ajánlásaival és az Európai Unió álláspontjával összhangban tegyék lehetővé a kannabisz gyógyászati célú felhasználását, valamint tegyenek lépéseket annak érdekében, hogy az orvosi kannabisz társadalombiztosítási támogatásban is részesülhessen.

A petíció szerint a magyar betegeknek is joguk van a leghatékonyabb tünetkezeléshez és a modern orvostudomány eredményeihez való hozzáféréshez. Az egyesület hangsúlyozza, hogy a kannabisz hatóanyagainak orvosi alkalmazása számos országban már bevett gyakorlat, miközben Magyarországon továbbra is jelentős jogi akadályok nehezítik annak hozzáférhetőségét.

A kezdeményezők arra is felhívják a figyelmet, hogy korábban kötelezettségszegési eljárás és per is indult a magyar kormánnyal szemben amiatt, hogy az ENSZ-ben az Európai Unió közös álláspontjával ellentétesen szavazott a kannabisz nemzetközi besorolását érintő kérdésben. Álláspontjuk szerint az Európai Unió és a WHO ajánlásai egyértelmű tudományos eredményeken alapulnak, amelyek indokolják a kannabisz gyógyászati célú alkalmazásának lehetővé tételét.

A Legalizálj Egyesület reprezentatív kutatásokra hivatkozva azt állítja, hogy a magyar társadalom közel kétharmada, a teljes népesség 62 százaléka, támogatná a kannabisz valamennyi hatóanyagának orvosi felhasználását. Véleményük szerint a széles társadalmi támogatottság is azt mutatja, hogy időszerű lenne felülvizsgálni a jelenlegi szabályozást.

Az egyesület szerint a cél nem a rekreációs felhasználás legalizálása, hanem annak biztosítása, hogy a rászoruló betegek jogszerűen és társadalombiztosítási támogatással férhessenek hozzá az orvosi kannabiszhoz. A kezdeményezők bíznak abban, hogy elegendő társadalmi támogatás esetén a mindenkori kormány és a parlament is nyitottabbá válik a szabályozás reformjára.

25 ezer aláírás a cél, eme cikk írásakor már több mint 24 ezer összejött.

Kattints a kommentekért

Írd le a véleményed

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hirdetés
Hirdetés

Facebook