Kövess minket

Zene

Lizzo még 3 ezer példányt sem adott el új albumából

Megosztva

Óriási bukás lett Lizzo új albuma, a Bitch. A lemez az első hetében mindössze 2649 példányban kelt el az Egyesült Államokban, majd a második héten már csak 650 egységet értékesített, így még a Billboard 200-as albumlistára sem tudott felkerülni. Az adatok különösen rosszul mutatnak annak fényében, hogy Lizzo előző albuma, a Special 2022-ben közel 69 ezer eladott egységgel a lista második helyén debütált.

Lizzo néhány évvel ezelőtt még a popzene egyik legnagyobb feltörekvő sztárjának számított. A Truth Hurts és az About Damn Time című slágerekkel Grammy-díjakat nyert, új albuma azonban nemcsak az eladásokban teljesített gyengén, hanem a streamingplatformokon sem tudott áttörni, a lemez dalai egyik nagy amerikai slágerlistára sem kerültek fel.

Az interneten hamar gúnyolódás indult a gyenge eredmények miatt, amire maga Lizzo is reagált. Az énekesnő egy közösségi médiás bejegyzésben arról beszélt, hogy keményen promózta az albumot.

Nagy erőkkel promóztam az albumot, az internet pedig kinevetett érte. Egyszerűen nem tudom, mit kellene csinálnom” – fogalmazott az énekesnő. Szerinte élete egyik legjobb lemezét dobta le, ezért is sajnálja, hogy nem jutott el a projekt, még a rajongóihoz sem, nem hogy azon túl.

Lizzo korábban arra is utalt, hogy népszerűségének visszaesésében szerepet játszhattak a 2023-ban kirobbant botrányok és a volt háttértáncosai által indított perek. Az énekesnő szerint egy „nagyon nyilvános támadás” érte a karrierjét, ami jelentősen befolyásolta a közönség megítélését.

Kattints a kommentekért

Írd le a véleményed

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hirdetés
Hirdetés

Facebook