Aztaa
Meghalt Hulk Hogan

71 éves korában elhunyt Hulk Hogan, a profi birkózás történetének egyik legnagyobb hatású alakja, aki évtizedeken át szimbolizálta az amerikai popkultúra és a showbiznisz színes világát. A floridai Clearwaterben érte a halál, családja körében. Bár az utóbbi években többször is megjelentek hírek egészségi problémáiról, halálhíre mégis váratlanul érkezett. Hulk Hogan neve szinte egybeforrt magával a pankrációval: ő volt az a karakter, aki a sportágat a ’80-as és ’90-es években a mainstream szórakoztatás csúcsára emelte.
Hogan, polgári nevén Terry Gene Bollea, 1953. augusztus 11-én született a Georgia állambeli Augusta városában, de Floridában nőtt fel. Karrierjét a ’70-es évek végén kezdte, és gyorsan a WWF (ma WWE) egyik legismertebb és legszeretettebb alakjává vált. A szőke sörény, az ikonikus bajusz, a vörös-sárga szerelés és a „Hulkamania” jelszava pillanatok alatt meghódította az amerikaik szívét. Hogan karaktere a pozitív hőst testesítette meg, aki a gyerekeket erkölcsös életre és testmozgásra buzdította, miközben a ringben legyőzhetetlennek tűnt. A „mondd el az esti imát és edd meg a vitaminokat” szlogenje szállóigévé vált.
Pályafutása csúcsán Hogan olyan pankrátorokkal vívott legendás összecsapásokat, mint André the Giant, Randy Savage vagy The Ultimate Warrior. Az 1987-es WrestleMania III főmérkőzése, ahol Hogan felemelte és lecsapta a gigantikus André-t, máig az egyik legikonikusabb pillanat a pankráció történetében.
Hogan azonban nemcsak birkózóként volt jelen a közéletben. Több filmben és sorozatban is szerepelt, például a Külvárosi kommandó vagy a Villám Spencer, a karibi őrangyal című produkciókban. Saját valóságshow-ja, a Hogan Knows Best révén a 2000-es évek közepén újra reflektorfénybe került, de magánélete többször is nyilvános botrányok tárgyává vált. Egy kiszivárgott, rasszista megjegyzéseket tartalmazó hangfelvétel miatt évekre száműzték a WWE kötelékéből, de később hivatalosan bocsánatot kért, és lassan visszanyerte a közönség egy részének bizalmát.
Egészségi állapota az utóbbi években egyre romlott: több gerincműtéten esett át, és nyíltan beszélt arról, hogy a hosszú évekig tartó fizikai megterhelés hogyan viselte meg testét. Mindezek ellenére Hogan soha nem tűnt el teljesen. Legendaként tekintettek rá, aki nélkül a mai pankráció nem létezne abban a formában, ahogy ismerjük.
