Elektronikus
Meghalt Kavinsky, a ‘Drive’ filmzenéjének francia producere
50 éves korában meghalt Kavinsky, polgári nevén Vincent Belorgey francia DJ és producer, akinek nevét világszerte a Nightcall című szám tette ismertté. A zenészt párizsi otthonában találták holtan.
A párizsi ügyészség vizsgálatot indított a halál körülményeinek tisztázására. Az első információk szerint a helyszínen nem találtak idegenkezűségre utaló nyomot, a halál pontos okát egyelőre nem közölték.
Kavinsky a 2000-es évek közepén tűnt fel a francia elektronikus zenei színtéren. Zenéjét erősen meghatározta a nyolcvanas évek popkultúrája, a korszak filmzenéi és szintetizátoros hangzásvilága. Első EP-je, a Teddy Boy 2006-ban jelent meg, később pedig a synthwave egyik legismertebb előadójává vált.
Nemzetközi áttörését a 2010-ben megjelent Nightcall hozta el. A Lovefoxxx közreműködésével készült dal producere Kavinsky mellett a Daft Punkból ismert Guy-Manuel de Homem-Christo volt. A szám egy évvel később Nicolas Winding Refn Drive című filmjének nyitójelenetében is felcsendült, ezzel jóval szélesebb közönséghez jutott el. A Ryan Gosling főszereplésével készült film és annak elektronikus zenei világa később komoly szerepet játszott a synthwave népszerűsödésében.
Kavinsky 2013-ban adta ki első nagylemezét, OutRun címmel. Az albumon szerepelt az Odd Look is, amelynek később The Weeknd közreműködésével készült változata. Hosszabb kihagyás után 2022-ben tért vissza második stúdióalbumával, a Rebornnal.
Pályafutásának egyik legnagyobb közönség előtt zajló fellépése 2024-ben volt, amikor a párizsi olimpia záróünnepségén is színpadra lépett, a Nightcallt Angèle és a Phoenix társaságában adta elő.
Kavinsky július 31-én töltötte volna be az 51. életévét.