Aztaa
Tajvan az első olyan ázsiai ország, ahol betiltották a kutyahúst
Megölni, értékesíteni, fogyasztani tilos!
Mérföldkőhöz érkezett Tajvan, legalábbis az állatvédelmi szempontokat figyelembe véve: törvényen kívül helyezték a kutya-, és macskahús fogyasztását, ezzel ők az első olyan ázsiai ország, ahol védelmezik a négylábúakat.
Aki megeszi vagy megveszi a húst, akár 8200 dolláros , azaz nagyjából 2,5 millió forintos büntetésre számíthat. Habár 1998 óta illegálisnak számít a kutyák és macskák levágása, a szigorításra szükség volt, ugyanis a feketepiacokon a mai napig hozzá lehetett jutni az állatok húsához. Sőt! Tajvan annyira beszigorított, hogy a büntetés még a két év börtönt és a 65 ezer dollárt is elérheti.
A világméretű felháborodás akkor tetőzött, mikor Kínában a hagyománnyá vált Licsi és Kutyahús Fesztivált tartották. A dél-kínai Yulinban, körülbelül 10 ezer kutyát mészároltak le a tíz napos ünnepség alatt. A petíciók akkora hatással voltak a kelet-ázsiai országra, hogy azonnal hatványozták a szankciókat.
„Kegyetlen és elavult szokás!” – mondta Adam Parascandola, az Nemzetközi Állatvédő és Társadalmi Kríziskezelő igazgatója arra reagálva, hogy Kínában, Dél-Koreában és a Fülöp-szigeteken még mindig legálisnak számít a kutya- és macskahús. A szervezet becslése szerint, közel 30 millió kutyát ölnek meg évente Ázsiában, habár a legtöbb kínai ember nem eszik kutyahúst. Egy 2015-ös felmérés szerint a kínai nagyvárosok (Peking, Sanghaj) negyede fogyasztott „csak” kutyát.